“Bakaf bölge açısından bir milattır”

Türkiye’nin ilk bölgesel fuarı Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı’nın (BAKAF), TOBB tarafından onaylanmasının ardından açıklama yapan AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, “Türkiye’nin ekonomisinin hız kazanmasının önüne geçilemeyeceğinin işareti olan BAKAF, bölgemiz açısından bir milat anlamına geliyor.” dedi.
27-30 Haziran 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşecek Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı’nın (BAKAF) büyük önem taşıdığını belirten Milletvekili Murat Demir, “Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak’ın yer aldığı 8 ili kapsayan fuar, bölgeye ciddi kazanımlar getirecektir. Yerel dinamikleri harekete geçirecek bu fuarı aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın işaret ettiği reel ekonomiyi sürdürülebilir şekilde canlandırmak için atılan önemli bir adım olarak görüyorum.” diye konuştu.
Bölgeye olan yatırım ağının iktidarla arttığına dikkat çeken Milletvekili Demir, “Ulaştırma Bakanlığı başta olmak üzere Tarım ve Hayvancılık ile Orman ve Su İşleri Bakanlıklarımız bölgede ciddi çalışmalara imza atmış bulunuyor. Alt yapı ve üst yapı ile ilgili hükümetimizin yaptığı çalışmalar Batı Karadeniz’e müthiş bir açılım ve farkındalık getirdi. Bu zamana kadar yapılan tüm bu girişimlerin daha etkin duyurulması ve bölgeye olan ilginin daha da artması için Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı’nın en önemli adres olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
BAKAF’ın yerel ekonomiyi canlandıracak yeni bir soluk olmasının yanı sıra ülke dışında da büyük etki bırakacağını vurgulayan Murat Demir, “Batı Karadeniz Bölgesi, turizm başta olmak üzere madencilik, KOBİ ve tarım hayvancılık açısından hamle yapılabilecek potansiyele sahip. Ancak bu değerleri tek bir çatı altında, böylesi güzel koordine edilmiş ve düşünülmüş bir fuar organizasyonu ile etkisi daha güçlü olacak şekilde bir araya getirmek olağanüstü bir başarı olacaktır. Her biri farklı değerler üreten bölge sanayisi ve iş adamlarımızın, bu fuarda ülkemizin yanı sıra bölgeye ve hatta dünyaya çok önemli mesajlar vereceğine inanıyorum. Ülkemiz ekonomisinin hız kazanmasının önüne geçilemeyeceğinin işareti olan BAKAF’ın bölgemiz açısından bir milat anlamına geldiğinin de altını çizmek istiyorum.” konuştu.
BAKAF çalışmaları kapsamında organizasyona destek veren belediye, valilik ve üniversite iş birliklerinin hep hayal edilen bir girişim olduğuna da vurgu yapan Demir, çalışmalara her zaman gereken desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.
Bölgede potansiyelin yüksek ancak farkındalığın eksik olduğunu vurgulayan AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Batı Karadeniz illerinin oluşturacağı sinerjiye güvendiğini dile getirerek şunları söyledi: “İstamonu Fuarcılık Şirketi yetkilileri ile yaptığımız toplantıda büyük heyecan duydum. Böylesi bir organizasyona bölgeye hakim bir şirketin öncülük etmesi beni ayrıca gururlandırdı. Bölgenin büyük ihtiyacı olan birlikte hareket edilerek ortak kazanımlar oluşturma çabasına önemli katkılar sunacağına inandığım fuarın başarılı geçmesi Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerimizin hanesine artı olarak kaydedilecektir.”

Tüm Haberler

NEDEN DÜZENLENECEK?


Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin yer aldığı Batı Karadeniz Bölümü; tarih, kültür dokusu, coğrafi ve doğal yapısı itibari ile yalnızca kendi alanının değil Türkiye’nin de kalkınmasında etkin rol alabilecek bir potansiyeldedir. Parçadan bütüne hareketle BAKAF 2018 ile bu potansiyelin açığa çıkarılması hedeflenmektedir.

NASIL GERÇEKLEŞECEK?


İstamonu Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen BAKAF, 4-8 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinin 9'uncu holünde 7 bin metrekare alanda gerçekleşecek. Fuar alanımızda bakanlıklara, illerin valilik, belediye, sanayi ve ticaret odalarının, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarına, hizmet sektörüne, yüklenici firmalar, yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları yer alacak. BAKAF 2018’de konuk ülke yer alırken, iş geliştirme platformu imkanı da oluşturulacak.

DİĞER FUARLARDAN FARKI NEDİR?

BAKAF, Türkiye’nin İlk Bölgesel Fuarı olarak hayata geçecektir. BAKAF, Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin konuk değil, ev sahibi olduğu bir ihtisas fuarıdır. Bu özelliği ile hem ülkemize hem de fuar sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.
Turizm çeşitliliği, keşfedilmemiş güzellikleri, tarım ve sanayinin birlikte geliştiği ve ekonomiye önemli katkılar sunduğu bölgede; mahalli ve yerel idare birimleri, sanayi ticaret odaları, özel kurum kuruluş ve iş dünyası derneklerinin birlikte hareket edeceği BAKAF, Batı Karadeniz adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıyacaktır.
BAKAF 2018 ile illerin tümünün zirai, sınai ve ticari faaliyetlerinin gelişmesine yönelik çalışmalar yatırımcıya doğrudan aktarılma imkânı bulacaktır.

© Copyright 2018 Bakaf Batı Karadeniz Fuarı