Dijital yayıncılığın kalbi BAKAF 2018’de atacak

Uluslararası Üniversiteler Birliği tarafından bu yıl 14’ncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Modern Teknoloji ve Dijital Yayıncılık Konferansı, BAKAF 2018 ile eş zamanlı olarak İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.
Türkiye’nin ilk bölgesel turizm tanıtım ve iş birliği fuarı olarak 27-30 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş birliği Fuarı BAKAF 2018 ile eş zamanlı olarak düzenlenen ve Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin organize ettiği 14. Uluslararası Modern Teknoloji ve Dijital Yayıncılık Konferansı’nda 30 ülkeden 300 katılımcı yer alacak. BAKAF 2018 Fuarı’nın da katılımcısı olan Uluslararası Üniversiteler Birliği, bölge üniversiteleriyle iş birliği ve öğrenci programları konseptiyle Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş birliği fuarı katılımcısı üniversitelerimizle ortak çalışma müzakerelerine de ev sahipliği yapacak olan kongrede, dijital yayıncılıkta yeni gelişmeler, buluşlar, yazılımlar ve modern teknolojiye ilişkin akademisyenlerin sunumlarına yer verilecek.
Uluslararası Üniversiteler Birliği’ne bağlı üniversitelerin akademik kadrolarının sunumlarını gerçekleştireceği konferansın Genel Sekreteri Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı Muhammed Kheir Al Gabbani, dünyadaki modern teknoloji ve dijital yayıncılıkta son gelişmelerin bilimsel kadrolarca sunumunun gerçekleştirileceği konferans çerçevesinde uluslararası katılımcıların yanı sıra fuar katılımcısı üniversitelerle de iş birliğinin hedeflendiğini belirtti. Al Gabbani yaptığı değerlendirmede konferansın bölge üniversiteleri ile de istişare ve iş birliği çalışmalarına temel oluşturacak görüşmelere ev sahipliği fırsatı yaratacağını ifade etti.

Tüm Haberler

NEDEN DÜZENLENECEK?


Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin yer aldığı Batı Karadeniz Bölümü; tarih, kültür dokusu, coğrafi ve doğal yapısı itibari ile yalnızca kendi alanının değil Türkiye’nin de kalkınmasında etkin rol alabilecek bir potansiyeldedir. Parçadan bütüne hareketle BAKAF 2018 ile bu potansiyelin açığa çıkarılması hedeflenmektedir.

NASIL GERÇEKLEŞECEK?


İstamonu Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen BAKAF, 4-8 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinin 9'uncu holünde 7 bin metrekare alanda gerçekleşecek. Fuar alanımızda bakanlıklara, illerin valilik, belediye, sanayi ve ticaret odalarının, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarına, hizmet sektörüne, yüklenici firmalar, yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları yer alacak. BAKAF 2018’de konuk ülke yer alırken, iş geliştirme platformu imkanı da oluşturulacak.

DİĞER FUARLARDAN FARKI NEDİR?

BAKAF, Türkiye’nin İlk Bölgesel Fuarı olarak hayata geçecektir. BAKAF, Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin konuk değil, ev sahibi olduğu bir ihtisas fuarıdır. Bu özelliği ile hem ülkemize hem de fuar sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.
Turizm çeşitliliği, keşfedilmemiş güzellikleri, tarım ve sanayinin birlikte geliştiği ve ekonomiye önemli katkılar sunduğu bölgede; mahalli ve yerel idare birimleri, sanayi ticaret odaları, özel kurum kuruluş ve iş dünyası derneklerinin birlikte hareket edeceği BAKAF, Batı Karadeniz adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıyacaktır.
BAKAF 2018 ile illerin tümünün zirai, sınai ve ticari faaliyetlerinin gelişmesine yönelik çalışmalar yatırımcıya doğrudan aktarılma imkânı bulacaktır.

© Copyright 2018 Bakaf Batı Karadeniz Fuarı