Katar BAKAF 2018’de

Hemşerimiz Hüseyin Karadeniz’in önderliğinde hayata geçirilen BAKAF 2018 Katar’da görücüye çıktı.

Katar Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetlisi olarak 29 Haziran’da başkent Doha’ya giden İstamonu Fuarcılık heyeti, yönetim kurulu başkan yardımcısı Mohammed Bin Towar Al Kuwari ve genel direktör Salih Bin Hamad Al Sharqi’nin başkanlığında gerçekleşen toplantıda ekonomik ve ticari alanlarda iş birliklerini geliştirmeye yönelik konuları ele aldı. Toplantıda Katar Ticaret ve Sanayi Odası 27-30 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarında (BAKAF 2018) onur konuğu ülke olarak katılmayı kabul etti.

Burada konuşan İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz Türkiye’nin ilk bölgesel fuarı BAKAF2018’e Katar’ın katılmasıyla bölgede ekonomik gelişmelerin hızla artacağını söyledi.

Türk Dünyası Kültür Başkenti vurgusu

Karadeniz, Batı Karadeniz illeri arasında UNESCO miras listesinde yer alan yapıtlar ve eserlerin olmasının bölgeyi anlamlı kıldığını belirterek 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Kastamonu’nun da Türkiye’nin 81 vilayeti arasında önemli bir önceliğe sahip olduğunu ve Batı Karadeniz’de yer almasının bölgeye ayrı bir değer kattığını vurguladı.

Ankara ve İstanbul gibi stratejik öneme sahip iki metropol arasında kalan bölgeye yapılacak her türlü çalışma ve yatırımın geri dönüşleriyle hem Batı Karadeniz’e hem de yatırımcısına büyük yararlar sağlayacağını ifade eden Karadeniz, “İki dost ülke arasındaki siyasi ve ticari stratejik ortaklığa bağlı olarak özel bir iş birliğine de adım atılacak” dedi.

Mohammed Bin Towar Al Kuwari: Projeyi her açıdan önemli buluyoruz

Katar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mohammed Bin Towar Al Kuwari ise yaptığı konuşmada, Batı Karadeniz ve illerini ilk kez duyduklarını ifade ederek “Az önce izlediğimiz videoda muhteşem bir görsel şov vardı. Biz BAKAF 2018’le birlikte hem kendimizi Türk halkına tanıtmak hem de Batı Karadeniz’i tanımak istiyoruz. Biz bu projeyi Türkiye ile artan bağlarımızın daha da güçlü hale gelmesi için önemli buluyoruz” diye konuştu.

Mohammed Bin Towar Al Kuwari BAKAF2018 Fuarında Katar tanıtım standına ek olarak B2B ve Uluslararası Zirve, 2022 Dünya Kupası tanıtımı, Katar Türkiye Stratejik Dostluk sergisi gibi kendilerini ifade edebilecekleri hizmetleri alacak olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Mohammed Bin Towar Al Kuwari BAKAF2018 Fuarında Katar tanıtım standına ek olarak B2B ve Uluslararası Zirve, 2022 Dünya Kupası tanıtımı, Katar Türkiye Stratejik Dostluk sergisi gibi kendilerini ifade edebilecekleri hizmetleri alacak olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Tüm Haberler

NEDEN DÜZENLENECEK?


Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin yer aldığı Batı Karadeniz Bölümü; tarih, kültür dokusu, coğrafi ve doğal yapısı itibari ile yalnızca kendi alanının değil Türkiye’nin de kalkınmasında etkin rol alabilecek bir potansiyeldedir. Parçadan bütüne hareketle BAKAF 2018 ile bu potansiyelin açığa çıkarılması hedeflenmektedir.

NASIL GERÇEKLEŞECEK?


İstamonu Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen BAKAF, 4-8 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinin 9'uncu holünde 7 bin metrekare alanda gerçekleşecek. Fuar alanımızda bakanlıklara, illerin valilik, belediye, sanayi ve ticaret odalarının, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarına, hizmet sektörüne, yüklenici firmalar, yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları yer alacak. BAKAF 2018’de konuk ülke yer alırken, iş geliştirme platformu imkanı da oluşturulacak.

DİĞER FUARLARDAN FARKI NEDİR?

BAKAF, Türkiye’nin İlk Bölgesel Fuarı olarak hayata geçecektir. BAKAF, Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin konuk değil, ev sahibi olduğu bir ihtisas fuarıdır. Bu özelliği ile hem ülkemize hem de fuar sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.
Turizm çeşitliliği, keşfedilmemiş güzellikleri, tarım ve sanayinin birlikte geliştiği ve ekonomiye önemli katkılar sunduğu bölgede; mahalli ve yerel idare birimleri, sanayi ticaret odaları, özel kurum kuruluş ve iş dünyası derneklerinin birlikte hareket edeceği BAKAF, Batı Karadeniz adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıyacaktır.
BAKAF 2018 ile illerin tümünün zirai, sınai ve ticari faaliyetlerinin gelişmesine yönelik çalışmalar yatırımcıya doğrudan aktarılma imkânı bulacaktır.

© Copyright 2018 Bakaf Batı Karadeniz Fuarı