BAKAF 2018’e Kastamonu’dan tam destek

İstamonu Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin turizm ve tanıtımının amaçlandığı BAKAF 2018 Fuarı tanıtım toplantısının ilki Kastamonu’da gerçekleştirildi.
Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda 12 Ekim 2017’de gerçekleştirilen ve İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz tarafından katılımcılara aktarılan fuar projesine Kastamonu’dan tam destek çıktı.
BAKAF 2018 tanıtım toplantısına Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş 25.Dönem Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, KATSO Başkanı Selçuk Arslan, KÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr Sezgin Ayan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fahrettin Şenoğlu, TKDK il koordinatörü Ahmet Kuyulu, KUZKA Genel Sekreter Vekili Serkan Genç, KASGEG Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, KGC Başkanı Erkan Yılmaz katıldı.
İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz’in gerçekleştirdiği fuar sunumunun ardından katılımcılar düşüncelerini ve önerilerini paylaştılar.

Tüm Haberler

NEDEN DÜZENLENECEK?


Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin yer aldığı Batı Karadeniz Bölümü; tarih, kültür dokusu, coğrafi ve doğal yapısı itibari ile yalnızca kendi alanının değil Türkiye’nin de kalkınmasında etkin rol alabilecek bir potansiyeldedir. Parçadan bütüne hareketle BAKAF 2018 ile bu potansiyelin açığa çıkarılması hedeflenmektedir.

NASIL GERÇEKLEŞECEK?


İstamonu Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen BAKAF, 4-8 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinin 9'uncu holünde 7 bin metrekare alanda gerçekleşecek. Fuar alanımızda bakanlıklara, illerin valilik, belediye, sanayi ve ticaret odalarının, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarına, hizmet sektörüne, yüklenici firmalar, yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları yer alacak. BAKAF 2018’de konuk ülke yer alırken, iş geliştirme platformu imkanı da oluşturulacak.

DİĞER FUARLARDAN FARKI NEDİR?

BAKAF, Türkiye’nin İlk Bölgesel Fuarı olarak hayata geçecektir. BAKAF, Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin konuk değil, ev sahibi olduğu bir ihtisas fuarıdır. Bu özelliği ile hem ülkemize hem de fuar sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.
Turizm çeşitliliği, keşfedilmemiş güzellikleri, tarım ve sanayinin birlikte geliştiği ve ekonomiye önemli katkılar sunduğu bölgede; mahalli ve yerel idare birimleri, sanayi ticaret odaları, özel kurum kuruluş ve iş dünyası derneklerinin birlikte hareket edeceği BAKAF, Batı Karadeniz adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıyacaktır.
BAKAF 2018 ile illerin tümünün zirai, sınai ve ticari faaliyetlerinin gelişmesine yönelik çalışmalar yatırımcıya doğrudan aktarılma imkânı bulacaktır.

© Copyright 2018 Bakaf Batı Karadeniz Fuarı