TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “BAKAF 2018 yerel dinamikleri hayata geçirecek”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Batı Karadeniz bölgesine ciddi kazanımlar getireceğini vurguladığı BAKAF 2018’in bölgede yerel dinamikleri harekete geçireceğine dikkat çekti.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu bir dizi program ve açılışa katılmak için gittiği Kastamonu’da, İstamonu Fuarcılık tarafından 27-30 Haziran 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinin 9.10 ve 11 hollerinde düzenlenecek Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı BAKAF2018’in öneminden bahsetti.

Mimar Vedat Tek Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 'Türkiye’nin ve Kastamonu’nun Ekonomik Geleceği' adlı programda konuşan Hisarcıklıoğlu, KATSO Başkanı Selçuk Arslan’ın konuşmasında 'Kastamonu’ya pozitif ayrımcılık istiyoruz' şeklinde talebine atıfta bulunarak Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerini kapsayan Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel fuarı BAKAF 2018’in öneminden bahsetti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kastamonu beş vakit namazla birlikte beş vakitte şükür namazı kılsın”
“Eğer Kayserililere beş vakit namaz farz ise Kastamonulular, beş vakit namazı kılacak, bir de beş vakit şükür namazı kılacak. Yoksa kurtaramazsınız bile. Yeşil ile mavinin buluştuğu şehir Kastamonu. Yaz turizminden kış turizmine kadar 12 ay turizm yapılabilecek bir şehir Kastamonu. Daha ne olsun. Yine burada gördüğüm güzel bir olay daha var. Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel fuarı olacak, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı, TOBB tarafından onaylandı. Kastamonu dahil buradaki 8 ili içine alacak. 2018 Haziran’ında düzenlenecek. Bölgeye ciddi kazanımlar getirecek ve yerel dinamikleri harekete geçirecek bu fuar da Kastamonu açısından bir milat olacak.”

Tüm Haberler

NEDEN DÜZENLENECEK?


Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin yer aldığı Batı Karadeniz Bölümü; tarih, kültür dokusu, coğrafi ve doğal yapısı itibari ile yalnızca kendi alanının değil Türkiye’nin de kalkınmasında etkin rol alabilecek bir potansiyeldedir. Parçadan bütüne hareketle BAKAF 2018 ile bu potansiyelin açığa çıkarılması hedeflenmektedir.

NASIL GERÇEKLEŞECEK?


İstamonu Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen BAKAF, 4-8 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinin 9'uncu holünde 7 bin metrekare alanda gerçekleşecek. Fuar alanımızda bakanlıklara, illerin valilik, belediye, sanayi ve ticaret odalarının, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarına, hizmet sektörüne, yüklenici firmalar, yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları yer alacak. BAKAF 2018’de konuk ülke yer alırken, iş geliştirme platformu imkanı da oluşturulacak.

DİĞER FUARLARDAN FARKI NEDİR?

BAKAF, Türkiye’nin İlk Bölgesel Fuarı olarak hayata geçecektir. BAKAF, Bartın, Bolu, Düzce, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin konuk değil, ev sahibi olduğu bir ihtisas fuarıdır. Bu özelliği ile hem ülkemize hem de fuar sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.
Turizm çeşitliliği, keşfedilmemiş güzellikleri, tarım ve sanayinin birlikte geliştiği ve ekonomiye önemli katkılar sunduğu bölgede; mahalli ve yerel idare birimleri, sanayi ticaret odaları, özel kurum kuruluş ve iş dünyası derneklerinin birlikte hareket edeceği BAKAF, Batı Karadeniz adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıyacaktır.
BAKAF 2018 ile illerin tümünün zirai, sınai ve ticari faaliyetlerinin gelişmesine yönelik çalışmalar yatırımcıya doğrudan aktarılma imkânı bulacaktır.

© Copyright 2018 Bakaf Batı Karadeniz Fuarı